Results
Day One;
Sunday Oct. 21, 2018
Play Starts at 10:30am EDT
10:30am – Justin Bergman (11) vs. Eric Bayhon (3)
12:30pm - Johnny Archer (11) vs. Ralf Souquet (7)
2: 30pm - Mitch Ellerman (4) vs. Albin Ouschan (11)
Dinner Break
6:30pm – Shane McMinn (7) vs. Jayson Shaw (11)
8:30pm – Niels Feijen (9) vs. Tyler Styer (11)
10:30pm – Bill Thorpe (9) vs. Ko Pin Yi (11)
------------------------
Monday October 22, 2018
(We will be on air at 10:15am)
Match Times
10:30am - Marc Bijsterbosch (9) vs. Zion Zvi (11)
12:30pm - Mohannad Hamoud A Alghumayz (11) vs. Sanjin Pehlivanovic (10)
2:30pm - Naoyuki Oi (11) vs. John Schott (7)
Dinner Break
6:30pm - Alex Kazakis (11) vs. Earl Strickland (9)
8:30pm - James Aranas (11) vs. Tony Chohan (10)
10:30pm - Chris Melling (10) vs. Dennis Orcullo (11)
--------------------------------------------------------------------
Tuesday October 23, 2018
(We will be on air at 10:15am)
Match Times
10:30am - Ruslan Chinakhov (11) vs. Mario He (9)
12:30pm -Radoslaw Babica (11) vs. Jani Siekkinen (7)
2:30pm - Marek Kudlik (11) vs. Chris Robinson (3)
Dinner Break
6:30pm - Jung Lin Chang (11) vs. Joshua Filler (5)
8:30pm - Konrad Juszczyszyn (7) vs. Eklent Kaci (11)
10:30pm - Hunter Lombardo (5) vs. Donny Mills (11)
----------------------------------------------------------
Wednesday October 24, 2018
(We will be on air at 10:15am)
Match Times
10:30am - Kang Lee (6) vs. Naoyuki Oi (11)
12:30pm -Fedor Gorst (11) vs. Billy Thorpe (4)
2:30pm - Oscar Dominguez (11) vs. Warren Kiamco (9)
Dinner Break
6:30pm - Justin Bergman (4) vs. Denis Grabe (11)
8:30pm - Liu, Cheng-Chieh (5) vs. Skyler Woodward (11)
10:30pm - Alex Pagulayan (11) vs. Ralf Souquet (10)
--------------------------------------------------------------------
Thursday October 25, 2018
(We will be on air at 10:15am)
Match Times
10:30am - Kevin Cheng (11) vs. Mieszko Fortunski (4)
12:30pm - Marek Kudlik (5) vs. Chris Melling (11)
2:30pm - Fedor Gorst (11) vs. Corey Deuel (7)
Dinner Break
6:30pm - Jung Lin Chang (11) vs. Jayson Shaw (5)
8:30pm - Ko Ping Chung (11) vs. Shane Van Boening (10)
10:30pm - Dennis Orcullo (11) vs Alex Pagulayan (7)
---------------------------------------------------------------------------
Friday October 26, 2018
(We will be on air at 10:15am)
Match Times
10:30am - Fedor Gorst (2) vs. Skyler Woodward (11)
12:30pm - Chris Melling (10) vs Shane VanBoening (11)
2:30pm -Denis Grabe (4) vs. Ko Ping-Chung (11)
Dinner Break
Hall Of Fame Dinner
Night Schedule Times Are Altered Accordingly
7:30pm - Jung Lin Chang (11) vs. Francisco Sanchez Ruiz (4)
9:00pm - Denis Grabe (3) vs Skyler Woodward (11)
10:30pm - To Be Determined
--------------------------------------------------------
Final Day
Tournament Starts: 1:00pm EDT
Saturday October 27, 2018
(We will be on air at 12:45pm)
Match Times
1:00pm - Hot Seat Match
Jung Lin Chang (5) vs. Ko Ping-Chung (11)
Skyler Woodward (11) vs. Shane Van Boening (5)
3:00pm -The Semi-Finals
Jung Lin Chang (11) vs. Skyler Woodward (9)
Dinner Break
7:00pm - The Finals
Jung Lin Chang (13) vs. Ko Ping-Chung (11)