I have 64 boxes (2 pcs per box). All new, newer packaging. $7.00 a box. (almost 1/2 of any price out there).
LOWERED PRICE! $6.50 a box! $6.00 a box!
If you think about it, the seller would have one full carton of 32 boxes of chalk and one almost full with 30 boxes.Can I buy like 2 boxes? I don't need 128 pieces.
IDK. but i dont mind paying for the shipping. I just figured maybe dealers are not buying stock off this forum. In which case if he sold 2 boxes at a time it would take 32 people, and there are 157 views on his pictures. But i get he wants to sell them all in one swoop. Less hassle.If you think about it, the seller would have one full carton of 32 boxes of chalk and one almost full with 30 boxes.
I don’t think he’s so desperate for $11.00 he’d include free shipping, plus he’d no longer have 2 full cartons of MC.