I have 64 boxes (2 pcs per box). All new, newer packaging. $7.00 a box. (almost 1/2 of any price out there).
LOWERED PRICE! $6.50 a box! $6.00 a box!
If you think about it, the seller would have one full carton of 32 boxes of chalk and one almost full with 30 boxes.Can I buy like 2 boxes? I don't need 128 pieces.
IDK. but i dont mind paying for the shipping. I just figured maybe dealers are not buying stock off this forum. In which case if he sold 2 boxes at a time it would take 32 people, and there are 157 views on his pictures. But i get he wants to sell them all in one swoop. Less hassle.If you think about it, the seller would have one full carton of 32 boxes of chalk and one almost full with 30 boxes.
I don’t think he’s so desperate for $11.00 he’d include free shipping, plus he’d no longer have 2 full cartons of MC.
Bob's a good dude. He offered these at a very good price thinking some hall owner, or whatever might need them with enuf room to make a profit. Too much hassle parting them out. One fell swoop, ya know?? They're not eating anything and Bob will just sit on them.If you think about it, the seller would have one full carton of 32 boxes of chalk and one almost full with 30 boxes.
I don’t think he’s so desperate for $11.00 he’d include free shipping, plus he’d no longer have 2 full cartons of MC.
Let's get this sold!! I can't imagine why it hasn't already.The price is fantastic and it is a darn good chalk that’s been usurped
as the #1 chalk in favor of TAOM chalk that’s also come down in price.