And I got the 144 pc box years ago and have donated many pieces as well.Don't think of it that way OP.
When I go somewhere else I likely will forget to pick it up before I leave.
Ying/Yang
Chalkyin/ Chalkyang
And I got the 144 pc box years ago and have donated many pieces as well.Don't think of it that way OP.
When I go somewhere else I likely will forget to pick it up before I leave.
Ying/Yang
Seriously.... Have never seen a Kangaroo at the table with chalk in it's pouch...This checks out.
Did you check their pouches for blue stains?Seriously.... Have never seen a Kangaroo at the table with chalk in it's pouch...
They ate usually around the zipper areaDid you check their pouches for blue stains?
Last time I bought a gross it was under $20, apparently now it is $50.You're getting a gross for $17?
Where?
Ya, it's gone way up. I bought one last year or the year before and it was around $35-40 iirc. When you said $0.12/ cube I thought I'd been ripped offLast time I bought a gross it was under $20, apparently now it is $50.
I want to say I paid under 15, maybe 20 yr pasado.Last time I bought a gross it was under $20, apparently now it is $50.
..,,.,,i like to accidentally knock fancy chalks in the pocket
I did them myself with file folder labels.Always meant to get some printed but never got around to it.
The same reason that a restaurant doesn't charge for the glass of water. Chalk is a consumable. It's cost is factored in to the rent of the table.Why don't pool halls sell chalk?